Vozidlovy komunikator GC 072 , monitorování, sledování polohy on-line
Aktualizováno
10.6.2018
KONTAKT - GPS NAVIGACE, VYSÍLAČKY, MOBILNÍ TELEFONY - prodej, servis, montáž

Vozidlový komunikátor GC 072

Vozidlový komunikátor GC 072 je určen pro skrytou instalaci do vozidel nebo jiných pohyblivých zařízení, které jsou vybaveny napájecí jednotkou. Je využíván především jako vozidlová monitorovací jednotka pro sledování provozu vozidel, tvorbu elektronické knihy jízd a jako autoalarm s přenosem autoalarmu a GPS pozice vozu na mapku v mobilním telefonu majitele, do počítače v kanceláři, nebo bezpečnostní agentury.

Vozidlový komunikátor je ryze český výrobek a současně server www.positrex.cz na kterém sledování probíhá, je český. Zákazník má tedy zajištěn kompletní servis jak hardware, tak samotné aplikace v českém jazyce a na území České Republiky.

Funkce komunikátoru:

Veškerá zaznamenaná data jsou ukládána do paměti a současně odesílána v pravidelných intervalech prostřednictvím GPRS/GSM na server, kde jsou dále vyhodnocována a zobrazována. GC 072 lze řídit mobilním telefonem, modemem či prostřednictvím internetu do vzdáleného PC.
Komunikátor je dodáván včetně GSM a GPS antény, s kompletní kabeláží pro připojení vstupů a s příslušenstvím potřebným pro instalaci.

Volitelné příslušenství:
Přepínač soukromá/služební jízda
Převodník 12/24 V
Kontrolka LED
Záložní baterie

Výhodou on-line jednotek je především to, že uživatel má možnost sledování svých vozidel v reálném čase, a to, že veškeré další přenosy dat (kniha jízd případně nastavení jednotky a diagnostické a servisní funkce dodavatele) jdou po síti GSM, a proto po instalaci jednotky již nejsou potřeba žádné zásahy přímo ve vozidle.

Komunikátor je standardně dodáván včetně SIM karty. Na přání zákazníka lze komunikátor dodávat i bez SIM karty a zákazníkovi je umožněno používat SIM kartu vlastní.

Komunikátor jako jediné zařízení tohoto druhu obsahuje vibrační senzor. Tento senzor zajišťuje identifikaci začátku a konce jízdy bez nutnosti připojení na klíček zapalování. Tím je také zajištěna správná funkce alarmu, neboť velké procento krádeží vozidel spočívá v natažení vozidla na odtahovou plošinu. V tom případě nejsou ostatní jednotky schopny zaznamenávat data, protože nedojde k nastartování vozidla. Naproti tomu jednotka GC 072, vybavená vibračním senzorem, začne zaznamenávat a odesílat data v okamžiku uvedení vozidla do pohybu.

Provoz internetového portálu www.positrex.cz

Tato jednotka v systému POSITREX má i velmi užitečnou funkci v případě, že nemáte v danou chvíli počítač, nebo PDA s připojením na internet, např. na cestách, v terénu apod. a přesto potřebujete znát polohu sledovaného vozidla např. při odcizení a to, že stačí zavolat SIM kartu umístěnou v jednotce, jednotka okamžitě odpoví prostřednictvím SMS o aktuální GPS poloze, což je běžné u všech jednotek, ale tato Vám pošle v SMS přímý odkaz na mapy Google, takže příchozí souřadnice nemusíte nikam zadávat, ale i na jednoduchém telefonu, např. NOKIA 6303 postupem: otevřete SMS, použít detail, použít webovou adresu a načte se mapa google se symbolem o poloze vozidla zjistíte aktuální polohu vozidla. ( Některé mobilní telefony zobrazení mapy nemusí podporovat. )

Tuto SMS Vám pro vyzkoušení můžeme na požádání kdykoli poslat.

Měsíční poplatek vetně SIM karty a datových služeb s tím spojených, 200,–Kč +DPH
za jedno vozidlo a jeden měsíc za provozování internetového portálu v ČR. Smlouva je uzavírána přímo s provozovatelem portálu.
Při aktivaci vozidla je účtován jednorázový poplatek ve výši 1500,– + DPH /jednotku. Částka je jednorázová a zajišťuje majiteli bezplatné aktualizace mapových podkladů na serveru. ( Občas výrobce nabízí akční nabídku, kde se pak aktivace neplatí. )

 
 
 
 
Fotky Jednotka Positrex Certifikát Vozidlovy komunikator GC 072 , monitorování, sledování polohy on-line Vozidlovy komunikator GC 072 , monitorování, sledování polohy on-line Vozidlovy komunikator GC 072 , monitorování, sledování polohy on-line Vozidlovy komunikator GC 072 , monitorování, sledování polohy on-line Vozidlovy komunikator GC 072 , monitorování, sledování polohy on-line Vozidlovy komunikator GC 072 , monitorování, sledování polohy on-line Vozidlovy komunikator GC 072 , monitorování, sledování polohy on-line