LED světla, pro, denní svícení, automobilů. Homologovaná denní světla
Aktualizováno
28.4.2023

LED denní světla Mycarr sj-286

LED světla, pro, denní svícení, automobilů. Homologovaná denní světla

LED denní světla Mycarr sj-286

Špičková světla pro denní svícení – první homologovaná LED světla na českém trhu!!! Rozměry š 146 x v 44 x h 47 mm.
Homologace dle EHK/OSN č. 48 pod číslem E11 – 00 0003
– spotřeba 2×5 W – napájecí napětí 10 – 30 V, (pracují již od napětí 4,5V s neznatelným úbytkem jasu. Odzkoušeno)
– zabudované speciální LED moduly s elektronickým řízením proudu
– životnost po celou dobu provozu vozidla
– automatické rozsvícení a vypnutí
– robustní, kovové vodotěsné provedení
– velice efektní bílé světlo s teplotou 6000K (jako xenony)

Použití světel pro denní svícení V souvislosti s novými legislativními podmínkami upravujícími provoz motorových vozidel a nařizujícími celodenní svícení je velice aktuální náhradní osvětlení vozidel určené výhradně pro osvětlení ve dne za nesnížené viditelnosti.

Provedení a umístění světel pro denní svícení je dáno homologačním předpisem EHK/OSN č. 48, který předepisuje vyhláška č. 341/2002 Sb. a jejich používání se řídí zákonem č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích pozměněným zákonem č. 411/2005 Sb. Světla pro denní svícení se vyznačují silně rozptýleným tokem světla, který netvoří kužel jako u běžných reflektorů. Rozptýlené světlo svým charakterem neoslňuje protijedoucí řidiče ani neosvětluje vozovku, ale v dostatečné míře zajišťuje zásadní podmínku bezpečného provozu „být viděn“.
Hlavním přínosem těchto přídavných světel je úspora energie, neboť při jejich používání nesvítí obrysová, potkávací ani koncová světla vozidla. Úsporu přinese také prodloužení životnosti žárovek či výbojek, kterou pocítí především řidiči vozidel s xenonovými světlomety, jejichž výbojky mají sice delší životnost než běžné žárovky, ale jejich výměna je výrazně nákladnější. Montáž světel pro denní svícení není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, a proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému dodatečnému schvalování ani zápisu.

Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení:

na jedno vozidlo se montují dva kusy (jeden pár) světel
umísťují se ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla
vzdálenost světel od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm).

Světla se rozsvítí automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasnou po jeho vypnutí.
Při rozsvícení obrysových světel musí světla pro denní svícení automaticky zhasnout. Zapojují se přes přepínací relé a zapínají se klíčkem zapalování a zhasínají opět při zapnutí hlavního osvětlení, nebo vypnutí klíčku zapalování.

V nabídce máme také totožné světlomety s modulem automatického spínání, který světla sepne po nastartování motoru po zvýšení napětí.  

Přestože výrobce uvádí možnost napájení světel i na 24V, po zkušenostech doporučuji napájet tato LED světla pouze z 12V. U nákladních vozidel, kde se připojují přes měnič 24/12V, není možné použít modul pro automatické spínání světel po nastartování. ( nedojde ke zvýšení napětí ) Je nutné je jednoduše připojit přes přepínací relé.

 

 
LED světla, pro, denní svícení, automobilů. Homologovaná denní světla
 
 
naše cena (bez DPH 1809.92,-)   Kč 2190,- (cena s daní)
 
 

Přiložené soubory

CZ návod CZ návod
( Adobe Acrobat Reader (*.PDF), velikost souboru - 144 kB )
Stáhnout
Fotky LED světla, 5 diod VW Golf IV VW Golf IV VW Golf IV AVIA D AVIA D AVIA D Hyundai Getz Hyundai Getz Hyundai Getz Hyundai Getz Renaul Midlum Renaul Midlum Renaul Midlum Mercedes Sprinter Mercedes Sprinter Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco Daily Iveco EUROTRAKKER Iveco EUROTRAKKER Iveco EUROTRAKKER Iveco EUROTRAKKER Iveco EUROTRAKKER Iveco EUROTRAKKER